Wśród ludzi istnienie przekonanie, że żeby jakiś blog zarabiał, muszą zgłosić się do niego reklamodawcy. Tak w dzisiejszych czasach zdarza się coraz mniej. Blogerzy wzięli sprawy w swoje ręce i każdy, który chce zarabiać na blogu, korzysta z jakiejś formy zarobku (najczęściej jest to prowizja od wykonania jakiejś akcji).

Do tych form zarobku mogą należeć:

  • współpraca z sieciami afiliacyjnymi, która polega na zamieszczeniu linka w postaci krótkiego tekstu lub banneru graficznego. Taki link afiliacyjny powinien w sobie zawierać kod referencyjny po kliknięciu, którego sieć afiliacyjna otrzyma informację o wykonaniu docelowej akcji.
  • artykuły sponsorowane to subtelnie napisana forma reklamy na blogu lub na innej stronie internetowej. Często odróżnia się tego typu wpis od normalnego tym, że w takim artykule są przedstawione zdjęcia promujące produkt lub usługę. Czasami nawet w tego typu treści można znaleźć osadzone logo reklamodawcy.
  • zarabianie na płatnym e-booku lub książce. Ta metoda zarobku jest coraz to bardziej popularna, ponieważ dzięki wydaniu książki autorytet blogera rośnie w oczach czytelnika.
  • założenie sklepu internetowego. Sklep internetowy połączony z blogiem może przynieść dodatkowe zyski dla blogera. Najczęściej w asortymencie takiego sklepu internetowego można znaleźć takie produkty jak: kubki, koszulki, czapki i inne gadżety związane z marką bloga.
  • założenie własnej platformy z płatnymi video kursami lub artykułami premium. Co raz to częściej w sieci można spotkać tego typu rozwiązań. Natomiast bloger pragnący przekazać jakąś wartość użytkownikom i mający chęć na tym zarobić korzysta często z tego rozwiązania.

Dlaczego warto prowadzić bloga?


Do zalet prowadzenia bloga można zaliczyć:

• samorealizację
• podwyższanie swoich umiejętności
• zwiększanie zasobów swojej wiedzy
• budowa marki osobistej
• zarabianie pieniędzy
• zwiększenie szansy na poznawanie nowych osób

Ile kosztuje prowadzenie bloga?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup własnej domeny i hostingu, to cena nie powinna przekroczyć w pierwszym roku 100 – 200zł brutto, natomiast w kolejnych latach 200 – 400zł brutto (przy płatności za rok z góry).

Kolejną kwestią, z jaką należy poruszyć to wybór CMS-a i wybór motywu graficznego. Jeżeli rozpoczynamy swoją przygodę z blogowaniem i nie chcemy nadwyrężać naszego budżetu, powinniśmy skorzystać z darmowego motywu. Wraz z rozwojem bloga możemy go na późniejszym etapie zmienić.

Skąd się uczyć na temat zarabiania w internecie?

Istnieje wiele video kursów, które umożliwiają naukę zarabiania w internecie. Gdy wpiszemy interesujący nas temat do wyszukiwarki, możemy również znaleźć blogi, które opisują sposoby i metody promocji oraz zarobku w sieci.

Jeśli temat zarabiania pieniędzy w internecie nas zainteresował, to doskonałym uzupełnieniem może okazać się blog https://pracusonline.pl