W Polsce duża liczba osób, decyduje się na budowę domu z bali. Zjawisko to nie powinno nikogo dziwić, ponieważ na ziemiach polskich tradycja budowy domów drewnianych sięga niemalże od początków istnienia naszego państwa. Choć dużo osób w dalszym ciągu stawia domy murowane, to jednak budynki drewniane wracają do naszych łask.

Jak długo trwa budowa domów drewnianych z bali?

Po dopełnieniu formalności związanych z pozwoleniem na budowę i przygotowaniem materiałów na taki budynek, okres budowy domu z bali jest znacznie krótszy niż domu murowanego. Czas prac budowlanych wynosi przeważnie około 2-4 tygodni. Większość firm zajmujących się produkcją tego typu domów, akceptuje projekty, które dostarczają im klienci. Jeśli inwestor jest w fazie szukania projektu, to może również skorzystać z gotowych rozwiązań. Gotowy projekt często będzie dużo tańszy niż ten, który będzie tworzony od nowa. Zostanie tylko adaptacja projektu do warunków danej gminy.

Jakie korzyści dają nam domy z bali?


Do zalet domów z bali można zaliczyć między innymi:
• Budowa domu o dowolnej porze roku,
• Duża wytrzymałość konstrukcji,
• Impregnacja domu, dzięki której budynek jest odporny na ogień i różnego rodzaju robaki,
• Możliwość wykończenia w dowolnym stylu,
• Charakterystyczny i niepowtarzalny klimat, który uspokaja nasz organizm, obniża poziom stresu i sprawia, że lepiej się wysypiamy,
• Złagodzenie objawów alergicznych,
• Drewno świetnie reguluje wilgotność powietrza,
• Zmniejszenie promieniowania elektromagnetycznego (między innymi takich urządzeń jak: mikrofalówki, telewizory, telefony komórkowe, radioodbiorniki),
• Termoizolacja, która chroni przed zimnem w zimowych porach, a latem daje przyjemny chłód,
• Niższe koszty utrzymania w porównaniu do domu murowanego,
• Ładny wygląd domu,
• Trwałość,
• Ochrona przed hałasem,
• Energooszczędność.

Czy tego typu budynki posiadają długą żywotność?

Jeżeli będziemy dbali o tego własny dom, to nie będziemy musieli się martwić o jego żywotność. Tego typu domy są przeznaczone na kilka pokoleń i są niezwykle trwałe. Należy również zwrócić uwagę na fakt kurczenia się drewna i osiadania domu, ale est to naturalny proces, po którym dom będzie odporny na wpływy atmosferyczne i osiągnie całkowitą stabilność.

Czy koszt urządzania wnętrza domu z bali jest wysoki?

Nie, ponieważ etap wykończenia domu przebiega w sposób szybki, nie ma potrzeby tynkowania lub nakładania tapety na ściany. Większość ścian wewnętrznych jest od razu montowana łącznie z konstrukcją, dlatego nie jest wymagana budowa nowych ścian. Bardzo duży efekt daje już samo drewno, które jest czyste i tworzy wizualny estetyczny wygląd.

Czy dom z bali można rozbudować?

Taki dom można dużo szybciej przebudować lub rozbudować niż murowany. Konstrukcja w budynku jest nośna, dlatego łatwiej jest wykonywać w takim domu prace remontowe lub go rozbudować. Kiedy zaś pragniemy przenieść lub zburzyć konstrukcje, czy też dodać ścianki działowe nie ma do tego żadnych przeciwwskazań.

Do jakiej firmy możemy zgłosić się w sprawie budowy domu drewnianego z bali?

Na rynku istnieje wiele firm świadczących usługi budowlane. Podczas szukania firmy, warto zgłosić się do wykonawcy z doświadczeniem w realizacji tego typu przedsięwzięć. Firma Master Dom, która swą działalność prowadzi na terenie całej Polski, posiada wieloletnie doświadczenie w stawianiu domów drewnianych. Więcej informacji na temat zrealizowanych inwestycji oraz oferty tej firmy można znaleźć na stronie https://master-dom.pl/domy-z-bali/.